Close

+48 502 675 300 info@balticsurf.pl

Żeglarstwo – Oferta

Żeglarstwo było kiedyś jedną z najbardziej elitarnych dyscyplin sportowych.

Dziś, dzięki naszej ofercie kursów, możemy przybliżyć ten piękny sport każdemu. Nasze zajęcia przeznaczone są dla osób w każdym wieku, które chcą poznać podstawy żeglowania, nauczyć się pracy w grupie i fantastycznie się przy tym bawić.

Posiadane przez nas jachty klasy PUCK skonstruowane zostały tak, by były maksymalnie bezpieczne dając przy tym moc wrażeń zarezerwowanych dla jachtów regatowych.
Główny nacisk kładziemy na zabawę poprzez naukę, która dostarczy niezapomnianych wrażeń naładuje pozytywną energią i zarazi pasją, jaką jest żeglarstwo.

Program zajęć jest zawsze elastyczny, dopasowany do:

  • indywidualnych potrzeb,
  • warunków atmosferycznych,
  • wybranego rodzaju kursu.

 

Cennik kursów:

Rejs po jeziorze Resko, Bukowo – 1 h Omówienie zasad bezpieczeństwa; sternik prowadzi jacht samodzielnie, na życzenie klienta wprowadzane są elementy szkolenia; elementy etykiet żeglarskiej; informacje o akwenach i okolicach  1 h, do 4 osób 60 zł
 Kurs 6h zapoznanie się z zasadami bezpieczeństwa,budowa jachtu klasy PUCK,podstawy teorii żeglowania,zasady sterowania jachtem (praca: żagle-ster, odpowiednie ustawienie żagli względem wiatru), praca w roli członka załogi i sternika, nauka podstawowych manewrów: utrzymywanie kursu, ostrzenie, odpadanie, zwrot przez sztag  2 osoby
300 zł
 3 osoby
400 zł
4 osoby
500 zł
Kurs 10h Kurs 6h + stawanie w dryf, zwrot przez rufę, manewr „człowiek za burtą” 500 zł 650 zł 800 zł
Kurs 18h zajęcia teoretyczne: teoria żaglowania, budowa jachtu, przepisy, ratownictwo, podstawy locji i meteorologii
podstawowe węzły, przygotowanie jachtu do wypłynięcia, klarowanie jachtu, refowanie żagli, praca w charakterze członka załogi, pływanie na nabieżnik, ostrzenie , odpadanie, zwrot przez sztag, zwrot przez rufę, stawanie w dryf, manewry podejścia do boi i „człowiek za burtą”
900 zł 1200 zł 1500 zł
 Czarter Za okazaniem patentu żeglarskiego 50 zł

Stawiamy na dobrą zabawę oraz bezpieczeństwo.